YAŞAM Haber Girişi : 27 Nisan 2021 21:05

Kars MHP'den İhtiyaç Sahibi 600 Aileye Ramazan Kolisi

MHP Kars İl Başkanlığı belirledikleri ihtiyaç sahibi 600 aileye Ramazan kolisi yardımında bulundu. 
Kars MHP'den İhtiyaç Sahibi 600 Aileye Ramazan Kolisi

Kars Güncel- Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel yaptığı açıklamada; Ramazan Ayı; rahmet ayıdır, mağfiret ayıdır, paylaşmaktır, yardımlaşmaktır, bir lokma ekmeği bölüşmektir, aç olanı doyurmak, çıplak olanı giydirmektir.

Bizler de MHP Kars İl Başkanlığı olarak, hem Ramazan ayı münasebetiyle hem de ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Korona virüs sebebiyle Kars Merkez de tesbit ettiğimiz ihtiyaç sahibi 600 aileye az da olsa tencerelerinin kaynaması için elimizden gelen yardımı yapmaya çalıştık. "Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Diyen yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in ümmeti olarak, komşumuz açken tok yatmayı kendimize zul bildik. Korona virüsten dolayı iftar çadırları ve iftar yemeklerinin verilmediği bir dönemde 600 ailemizin çorbasında az da olsa bizim de tuzumuz olsun istedik. Başarabildiysek ne mutlu bize.

Yardım kolilerimizin oluşmasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.