Fizyoterapist Necdet Döner Düzenli Fiziksel Aktivitenin Faydalarını Anlattı

Fizyoterapist Necdet Döner fiziksel aktivite birçok hastalığın önüne geçen her yaşta kolaylıkla yapılabilen, kişiyi ruhsal bedensel ve fiziksel olarak iyileştirdiğini belirtti. Necdet Döner ayrıca; "Fiziksel aktivite, birçok hastalık için hem önleyici, hem de iyileştirici etkilere sahiptir.Fiziksel aktivite yetersizliğinde aşırı kiloluluk gibi şikayetlerin ortaya çıktığını görürüz. Dünya Sağlık örgütünün önerileri arasında yer alan bilgilere göre, haftada en az 150 dakika orta yoğunlukta fiziksel aktivite yapılmalı. Düzenli olarak günde 45 dakika yapacağınız yürüyüşler kardiyovasküler hastalıkların önüne geçer bununla beraber ruhsal olarak kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlar.

Fiziksel aktivitenin faydaları Diyabet riskini azaltır Kilo vermenize yardımcı olur  Kalp-damar hastalıklarından korur Kas gücünü korur veya arttırır Ruhsal iyilik hali sağlar Kemik sağlığı açısından faydalıdır Kan basıncını dengeler Kas iskelet sistemi rahatsızlıklarından korur."ifadelerine yer verdi.

  • 1 / 1

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.