15 Eylül 2019 Pazar
Anasayfa > GÜNDEM > Kars Valisi Türker Öksüz Muhtarlarla Buluştu

Kars Valisi Türker Öksüz Muhtarlarla Buluştu

27.11.2018 23:41 12 14 16 18 yazdır
Kars Valisi Türker Öksüz, merkez köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.
Kars Valisi Türker Öksüz Muhtarlarla Buluştu

Kars Güncel-Kars Valisi Türker Öksüz’ün başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen toplantıda Kars Merkez İlçe Ve Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis toplantısı da yapıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantıda Kars Valisi Türker Öksüz, İl Özel İdaresi ve Merkez İlçe ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği tarafından il merkezi ve köylerde yapılan ve yapılacak olan yol, su, gölet, parke taş, kanalizasyon ve taziye evi gibi yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Kars Valisi Türker Öksüz: “ Muhtarlık çok eski bir kurum. Devlet olarak her zaman muhtarlarımıza hassasiyetle çok büyük önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın sorunları onlara en yakın birim olarak siz muhtarlarımıza geliyor. Sizler de bizlere getiriyorsunuz, ilgili kurumlara iletiyorsunuz. Hiç merak etmeyin ki bundan sonra da sorunlarınızla imkanlarımız ölçüsünde elimizden geldiğince bire bir ilgileneceğiz. Benimle veya ilgili kurumlarla randevu sorununuz, görüşememe sorununuz olmayacak. Hepimizin, tüm kurumlarımızın kapısı sizlere sonuna kadar açık olacak. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Hem İl Özel İdaremiz hem de Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz elinden gelen gayreti göstermiş, yol, su, menfez, taziye evi gibi talepleriniz imkanlar ölçüsünde yerine getirilmiş, bundan sonra da yerine getirilecektir. Yapılması gereken hizmetleri öncelik sırasına göre en acil olandan başlamak üzere bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Belirttiğiniz taleplerinizi, sorunlarınızı not aldık. Bunların takipçisi olacağız. Burada, sizin huzurunuzda talimat veriyorum. İlgili kurumlar, gelip taleplerinizi, ihtiyaçlarınızı yerinde görecekler. Rapor hazırlayarak bize sunacaklar. Biz de buna göre önceliklerimizi belirleyerek, elimizdeki ödenek durumuna göre çözmeye gayret göstereceğiz. Hepimiz bu ilin gelişmesi için kalkınması için kader birliği yapmış insanlarız. Bu kader birliğinde hepimizin birbirimize destek olması lazım. Hizmet için birbirimize yardım edelim. İhtiyaçlarımızın takipçisi olalım. Birbirimize destek olarak bütün sorunları aşarız. Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin. Allah hepinizin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Toplantıda muhtarlara tek tek söz vererek mahalle ve köylerindeki sorun ve taleplerini dinleyen Vali Öksüz sorunların çözümü için ilgililere talimatlarda bulundu.

Toplantı sonrasında köy ve mahalle muhtarlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Toplantıya; Kars Valisi Türker Öksüz, Vali Yardımcısı Serdar Demirhan, Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Yiğit, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclis Başkanı Necati Dallı, ilgili daire ve kurum amirleri ile merkez köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri