EĞITIM Haber Girişi : 10 Eylül 2023 21:00

Vali Polat'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Vali Polat'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlangıcında öğrenciler başta olmak üzere; öğretmenler, veliler ve eğitim ağında yer alan herkese yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Vali Polat'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlangıcında öğrenciler başta olmak üzere; öğretmenler, veliler ve eğitim ağında yer alan herkese yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına, ilimiz genelindeki 614 okulumuzda, 3 bin 605 derslikte, görev yapacak 4 bin 699 öğretmenimiz ve öğrenim görecek 59 bin 750 öğrencimizle birlikte büyük bir heyecan ve coşkuyla başlıyoruz.

 

Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın, eğitim sisteminin temel amaçları ve ilkeleri doğrultusunda her türlü şiddet ve kötü alışkanlıktan uzak, sağlıklı, güvenli, huzurlu ve çağın gereklerine uygun bir ortamda, kendilerine, ailelerine, topluma ve tüm insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmesi en önemli amacımızdır.

 

Değerli Öğretmenlerimiz,

 

Öğretmenlik; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar onurlu, emek, özveri ve sabır üzerine kurulu, bilgi ve tecrübeyle çocuklarımızı hayata hazırlama mesleğidir, bir gönül işidir.

 

Sevgili öğretmenlerimizden beklentimiz; öğrencilerimize, çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp sadece sınav odaklı değil, içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmak, evrensel değerleri gözetip, milli ve manevi kültürümüzü özümseyen, çok okuyan ve sorgulayan nesiller yetiştirmenizdir.

 

Kıymetli Veliler,

 

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın, öncelikle iyi insan olarak yetişmeleri, kendilerine, ailelerine, vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa hayırlı insanlar olmaları için gerektiğinde kendi özel hayatınızdan fedakârlık ederek her türlü çabayı göstereceğinize ve onları yarınlara en iyi şekilde hazırlayacağınıza inanıyoruz. Bu bağlamda; çocuklarımızın aydınlık yarınları için çok önemli olan okul-aile iş birliğine de gereken önemi vermenizi rica ediyoruz.

 

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler,

 

Yaşadığınız heyecan ve coşkuyu tüm kalbimle yaşıyor ve paylaşıyorum. Bu heyecan ve coşkunuzu hayat boyu devam ettirmenizi diliyorum. Unutmayınız ki sizler ilimizin ve ülkemizin umut kaynağısınız. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak, aydınlık yarınlara taşıyacak olan sizlerin göstereceği azim ve gayrete olan inancımız tamdır.

 

“Sevdamız Eğitim” diyerek bu yolda hep birlikte yol alacağız.

Tüm çocuklarımızla,

Tüm eğitim camiamızla,

Tüm velilerimizle,

Tüm kurum ve kuruluşlarımızla,

Tüm belediyelerimizle,

Tüm STK’larımızla,

Tüm muhtarlarımızla,

 

Ve tüm Karslı Hemşehrilerimizle “Sevdamız Eğitim” diyerek hep birlikte yol alacağız. Akademik başarının yanında sosyal kültürel sportif çalışmalar yapmak için çalışacağız, Her çocuğumuzun en az bir müzik aleti çalması, en az bir spor dalını lisanslı yapması, en az bir yabancı dili konuşması için adanmış öğretmenlerimizin liderliğinde çalışacağız.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize velilerimize, Milli Eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Üzerimizde büyük emeği olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının sıhhat ve esenlik içerisinde başarılı ve verimli bir şekilde geçmesini diliyorum.