SİYASET Haber Girişi : 07 Ekim 2021 23:14

Unutanlar İçin Yeniden Hatırlatıyoruz Ahmet Arslan ve Kars'a Kazandırdıkları

Kars'ta bazı internet haber sitelerinde 65. Dönem UDH Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın Kars'a kazandırdığı hizmetlere gölge düşürmek amacıyla yayınlanan yazılara ithafen Ahmet Arslan'ın Kars'a ve Kars halkının hizmetine sunulması için yapılan hizmetlerinden bazılarını derlemeye çalıştık.

Ahmet Arslan'ın Kars'a Kazandırdıkları
65. Hükumet UDH Bakanlığı görevini yürüten AK Parti Kars milletvekili Ahmet Arslan’ın Kars Vadisi Projesi, Lojistik Merkez, Gençlik Merkezi, Havaalanı 2’inci pisti,  sıcak asfalt yollar, viyadükler,  Kars-Digor-Iğdır Karayolu, Sarıkamış Ay Yıldız Tören Alanı, Harp Tarihi Müzesi, Organize Besi ve bütün ilçelerin merkez yol ve kaldırımları, Ayrıca Akyaka, Arpaçay, Sarıkamış, Kağızman, Susuz, Digor ve Selim ilçe Belediye Başkanlıkları tarafından ilçeler için gerek bakanlığı ve gerekse de milletvekilliği döneminde Ahmet Arslan'ın projelere Ankara'dan olanak sağlayarak projelerin ilçelerde hayata geçirilmesini sağladı.

65. Dönem T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın Biyografisi

2 Haziran 1962'de Kars Kağızman'da doğdu.

Gemi İnşa ve Makine Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Milli Güvenlik Akademisi 56. Dönem mezunudur.

Özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu.

Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) , TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu.

"Türk Dünyası Mühendislik Ödülü", "Fahri Profesörlük" unvanı ve "2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı" ödülleri sahibidir.

12 Haziran 2011 genel seçiminde Kars milletvekili seçildi.

1 Kasım 2015 genel seçiminde yeniden Kars Milletvekili seçildi.

23 Haziran 2018 genel seçiminde yeniden Kars Milletvekili seçildi ve Partinin MKYK üyesi oldu.

24. Dönemde Plan Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı.

26. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda Başkanvekilliği görevini sürdürdü.

24. ve 26.  Dönemlerde Türkiye-Çek Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı.

Ahmet Arslan, 65. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak seçilmiştir.

Evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.