TÜRKİYE Haber Girişi : 08 Eylül 2022 13:36

Türkiye Genelinde Terörist Sayısı Yüzün Altına Düştü

Jandarma Genel Komutanı Madur-Çemçe'den seslendi: "Tek bir terörist bırakmayacağız."

Türkiye Genelinde Terörist Sayısı Yüzün Altına Düştü

Jandarma Genel Komutanı Madur-Çemçe'den seslendi: "Tek bir terörist bırakmayacağız."

Jandarma Genel Komutanı Arif çetin 65. Hükümet Ulaştıma Bakanı Ahmet Arslana ile birlikte Kağızman’da bazı ziyaretlerde bulundu. Helikopter ile Madur ve Çemçe kırsalında havadan inceleme yapan Jandarma Genel Komutanı ve beraberindeki heyet daha sonra Kağızman Komando Taburu’na geçtiler. Burada komandolara seslenen Arif Çetin, “Tunceli’de, Muş’ta, Amanos’ta, Madur’da, Çemçe’de tek bir terörist kalmadı. Artık ülke genelde 100 teröristin altına düştüler. Hareket alanlarını tamamen kısıtladık. Kahraman askerimiz, güvenlik korucumuz ve polisimizin mücadelesini takdirle izliyoruz. Hepinizin alınlarından öpüyorum.” dedi.

Jandarma Genel Komutanı Çetin, daha sonra 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Kağızman Komando Taburu’nda askerlerle sohbet etti. Heyete Kağızman Kaymakamı Okan Daştan ve askeri erkân eşlik etti.

Arif Çetin, Ahmet Arslan ve beraberindeki heyet ilçe merkezinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgisinden oldukça memnun olan Arif Çetin Paşa ve Arslan ilçe halkı ile birlikte merkezde bulunan Şehit Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Parkı’nı da ziyaret ederek dua ettiler. Vatandaşları kırmayan heyet sonrasında çay ikramı eşliğinde sohbet ettiler.