GÜNDEM Haber Girişi : 09 Ağustos 2023 12:40

TURGUT REİS, KARS HALKININ ÇAĞRISINA DUYARSIZ KALMADI

TURGUT REİS, KARS HALKININ ÇAĞRISINA DUYARSIZ KALMADI
Turgut Reis Group'un bir markası olan ve Türkiye'nin en yaygın taşımacılık ağına sahip şirket olarak hizmet sunan Turgut Reis Otobüs İşletmesi, Kars'ın Sarıkamış ilçesi Karakurt mevkiinde yaşanan elim trafik kazası sonrasında, sektörden çekilme kararı alm

TURGUT REİS, KARS HALKININ ÇAĞRISINA DUYARSIZ KALMADI

Turgut Reis Group'un bir markası olan ve Türkiye'nin en yaygın taşımacılık ağına sahip şirket olarak hizmet sunan Turgut Reis Otobüs İşletmesi, Kars'ın Sarıkamış ilçesi Karakurt mevkiinde yaşanan elim trafik kazası sonrasında, sektörden çekilme kararı almıştı.

Ülkenin dört bir köşesinden “Turgut Reis Otobüs İşletmesi’nin kapatılmaması” yönünde ; gerek sosyal medyada, gerekse ulusal ve yerel basında çıkan haberler, Karslıların yoğun istekleri ve firmanın çalışanları, acenteleri, tedarikçileri ve tüm paydaşları, Turgut Reis Group’a destek çağrısında bulunarak, firmanın kapatılmaması yönünde yoğun ricada bulunmuşlardı.

Sevindirici haber bugün geldi!

Turgut Reis Group Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Reis, ülkenin dört bir yanından gelen “Turgut Reis Otobüs İşlememiz Kapatılmasın” çağrısına daha fazla duyarsız kalamayacaklarını belirterek, yönetim kurulu kararıyla “kapatma” kararının geri çekildiğini belirtti.

Turgut Reis Group Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Reis, sözlerini şöyle sürdürdü : Bu elim kazada vefat eden ve yaralanan muhterem hemşehrilerimizin acısını yüreğimizin en derinliğinde hissediyoruz. Sektörden çekilme kararını da acımızın büyüklüğünden aldık. Bu bizim unutabileceğimiz bir acı değildir. Bu karar sonrası gördük ki, ülkenin dört bir yanından “Turgut Reis Otobüs İşlememiz Kapatılmasın” çağrıları yapıldı. Önce kararımızda nettik. Daha sonra baskılar giderek arttı. Konu ulusal basına kadar taşındı. Başta sayın Valimiz, Kars’ın ileri gelenleri, bürokrasisi, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, hemşehrilerimiz, binlerce insanımız… Ve aynı şekilde başka illerden de arayanlar, ziyarete gelenler, on bini aşkın sosyal medya mesajları telefonlarımız kilitlendi. Dünyanın her yerindeki Karslılar acımıza ortak olmaya çalıştılar. Şifa dualarıyla destek olup, yaralılarımızın yanında oldular. Fatihalarla vefat edenlere, ailelerine, bizlere destek oldular, moral verdiler. Binlerce hemşehrimizin bizlere destek olduğu ve ricada bulunduğu bu durum karşısında kayıtsız kalamazdık. Biz de yönetim kurulu kararıyla “kapatma” kararının geri çektik. Tüm aziz Karslı hemşehrilerimize ailece minnettarız. Bu durum bırakın Kars’ı Türkiye’de eşine arz rastlanır bir müşfik gönüllülüktür. Acılar paylaştıkça azalır, denilse de bizim acımız yüreğimizin derinliklerindedir. Tüm aziz Karslı hemşehrilerimize teşekkür ediyor ve onların ricasını yerine getiriyoruz “kapatmıyoruz”. Ve tekrar tekrar vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”