GÜNDEM Haber Girişi : 16 Ocak 2024 20:09

Teröre karşı ortak bildiri konulu tezkere TBMM'de kabul edildi

Teröre karşı ortak bildiri konulu tezkere TBMM'de kabul edildi
TBMM Genel Kurulunda 'teröre karşı bildiri' konulu Meclis Başkanlığı tezkeresi, oy çokluğuyla kabul edildi.

Teröre karşı ortak bildiri konulu tezkere TBMM'de kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda 'teröre karşı bildiri' konulu Meclis Başkanlığı tezkeresi, oy çokluğuyla kabul edildi. Tezkerede teröre karşı mücadelede kararlılık vurgusunda bulunuldu.

Tezkerede, şu ifadelere yer verildi:

Bu menfur terör saldırısını gerçekleştirenler bunun karşılığını kuşkusuz ki ağır bedellerle ödemişlerdir ve ödemeye devam edeceklerdir. Terör hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır. Türk milletinin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğine tehdit oluşturan başta PKK/YPG/PYD ve DEAŞ olmak üzere tüm terör örgütleriyle içeride ve dışarıda kararlılıkla mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu tüm dünyaya ilan ediyoruz. Kendi başkentlerinde Türkiye'yi hedef alan terör örgütlerinin propaganda araçlarına, elebaşlarının barınmasına, finans, eleman ve silah teminine sessiz kalan ve hatta destek olan devletlerin terörle mücadelede samimiyetlerini de sorguluyor, çifte standartlı yaklaşımlarını sona erdirmeleri gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatıyoruz.

Başta komşu ülkeler olmak üzere diğer ülke parlamentoları ve uluslararası kuruluşlardan Türkiye'ye yönelik terör eylemlerine karşı net ve tavizsiz bir tutum sergilemelerini beklemekteyiz. Bütün dünya bilmelidir ki; son terörist etkisiz hale getirilinceye, terör kaynağında kurutuluncaya ve terörün arkasındaki tüm destekler ortadan kaldırılıncaya kadar mücadelemiz tavizsiz bir şekilde sürecektir. Milli iradenin tecelligahı olan Gazi Meclisimiz bu sürecin yakından takipçisi olmaya devam edecektir.