GÜNDEM Haber Girişi : 23 Eylül 2022 13:06

Tarım Bakanı Kirişçi Kars'ta

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bir dizi program ve etkinliklere katılmak üzere Kars'a geldi.

Tarım Bakanı Kirişçi Kars'ta

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bir dizi program ve etkinliklere katılmak üzere Kars'a geldi.

Vahit Kirişci’yi Harakani Havaalanı’nda Kars Valisi/Belediye Başkanvekili Türker Öksüz, 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ile kurum ve daire amirleri karşıladı.

İlk olarak Kars Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Kirişçi Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Kars’taki yatırım ve çalışmalar hakkında Vali/Belediye Başkanvekili Türker Öksüz’den bilgil alan Tarım ve Orman Bakanı, AK Parti Kars İş Başkanlığını da ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. Kirişçi, program kapsamında, Kars’ta gerçekleştirilecek olan peynir müzesini gezerek, Kars'ta gerçekleşecek olan festivalin açılışına katılacak.

Bakan Kirişçi'nin Kars ziyareti kapsamında Şeker fabrikasının pancar alım kampanyası törenine katılacağı öğrenilirken, Kafkas Üniversitesi’ne geçecek olan Kirişci, burada Türkiye’de ilk kez embriyo transferi ile doğan Beefmaster buzağılarının lansman etkinliğinde de bulunması bekleniyor.

Bakan Vahit Kirişçi’nin Kars ziyaretini son olarak tarım sektörü temsilcileri ile toplantıda bir araya gelerek sonlandırması öngörülüyor.