KARS Haber Girişi : 17 Mayıs 2024 20:39

Sarıkamış, 'Hiranur'a Bir Nefes' İçin Birleşti

Sarıkamış, 'Hiranur'a Bir Nefes' İçin Birleşti
Kars'ın Sarıkamış ilçesi Mescitli Köyü?nde yaşayan SMA hastası Hiranur Kazanc'ya destek amaçlı kermes düzenlendi.

Sarıkamış, 'Hiranur'a Bir Nefes' İçin Birleşti

Kars'ın Sarıkamış ilçesi Mescitli Köyü’nde yaşayan SMA hastası Hiranur Kazancı'ya destek amaçlı kermes düzenlendi.

Sarıkamış Şehit İlhan Yıldız Anadolu Lisesi Müdürü Naci Özkan koordinesinde öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı "Hiranura Bir Nefes" kermesine vatandaşlar ilgi gösterdi. Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar ve eşi Sema Aslantatar, İlçe Emniyet Müdürü Canan Altınkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Kızılok, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı kermeste Hiranur için dayanışma örneği sergilendi.

Hiranur'a destek için yaklaşık bir aydır kampanya başlattıklarını kaydeden Kaymakam Aslantatar, "Mescitli köyünde yaşayan Hiranur kızımız için yardım kampanyası başlatmıştık. Bugünde Sarıkamış Şehit İlhan Yıldız Anadolu Lisesi güzel bir etkinlik düzenlemiş. Toplumun bütün kesimlerinden destek bekliyoruz. İnşallah bütün vatandaşlarımızın katkılarıyla kızımız sağlığına kavuşacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim." İfadelerine yer verdi.

Etkinlikte, öğrenciler ve veliler, hazırladıkları yiyecekleri satarak elde edilen geliri Hiranur'un tedavisine destek olmak amacıyla bağışta bulundu.