TÜRKİYE Haber Girişi : 08 Ocak 2023 13:37

Sarıkamış Anma Etkinlikleri Sona Erdi

Sarıkamış Harekatı'nın 108. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüş sona erdi.

Sarıkamış Anma Etkinlikleri Sona Erdi

Sarıkamış Harekatı'nın 108. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüş sona erdi.

"Biz Hep Aynı İzdeyiz" ve "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" mottosuyla Türkiye'nin birçok ilinden ve yurt dışından Sarıkamış’a akın eden binlerce vatandaş ellerde bayraklar, dillerde dualarla Sarıkamış Şehitlerini andı.

Anma etkinliklerinin üçüncü gününde sabahın erken saatlerinde yürüyüşe katılmak üzere, Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nde bir araya gelen binlerce vatandaş, 4.5 kilometre yürüyerek, tören alanına ulaştı. Sarıkamış şehitleri anısına yapılan 40 bin kişilik ay yıldız şeklindeki tören alanında protokol konuşmaları gerçekleştirildi. Konuşmaların ardından alandaki gösteriler sonrasında, Solo Türk’ün gökyüzü performansı ise katılımcılar tarafından hayranlıkla izlendi.

Anma programına, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı AK Parti Kars milletvekili Ahmet Arslan ve Tarım ve Köyişleri Başkanı Yunus Kılıç ile çevre illerin valileri, belediye başkanları ile çok sayıda siyasetçi ve bürokrat katıldı.