KARS Haber Girişi : 12 Aralık 2022 16:12

Önce Bıçakladı, Sonra İntihar Etti!

Edinilen bilgilere göre 26 yaşındaki T.O uzun bir süredir görüştüğü kız arakadaşı A.Ç (25) ile  yaşadığı tartışma sonucu yüksek dozda  ilaç içerek intihar etti.

Önce Bıçakladı, Sonra İntihar Etti!

Edinilen bilgilere göre 26 yaşındaki T.O uzun bir süredir görüştüğü kız arakadaşı A.Ç (25) ile  yaşadığı tartışma sonucu yüksek dozda  ilaç içerek intihar etti.

Ambulansa haber verilmesi sonucu T.O. (26) Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalesi burada yapılan T.O,  ilaçların midede emilimi nedeniyle Harakani Devlet Hastanesine sevk edilerek diyalize alındı. İçtiği ağır ilaçlar sebebiyle böbrekleri ve karaciğeri iflas eden T.O, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç yaşta hayata veda eden T.O, sevenlerini ve ailesini yasa boğdu.

Kars Kafkas Üniversitesinde hemşire olarak çalışan A.Ç;  intihar ederek yaşamına son veren T.O, tarafından darp edilip tehditle alıkonulduğunu ileri sürdü. Kolluk birimleri tarafından titizlikle araştırılan olayın gerçek yüzü,  Kars kamuoyu ve sağlık çalışanları tarafından merak ediliyor.

Hemşire A.Ç,'nin sendikası tarafından henüz bir açıklamada yapılmasa da,  kasığından aldığı bıçak darbesiyle kan kaybeden ve yaralanan hemşirenin kaldırıldığı hastanede tedavisi sürüyor.

ÖNCE, "BIÇAĞIN ÜSTÜNE DÜŞTÜM" DEDİ!

Hemşire A.Ç, ilk etapta,   kaldırıldığı hastanede biri tarafından bıçaklanmadığını, mutfakta bıçağın üzerine düştüğünü ifade etse de sonradan bıçaklanarak darp edildiğini iddia etti.

OLAYIN ARKASINDA YİNE TAYİN Mİ VAR?

Daha önceleri, ulusal ve yerel medyada Kars Kafkas üniversitesinde kalp ve damar cerrahi olarak görev yapan bir doktora bıçaklı saldırı olduğu şeklinde haberler yayınlanmış sonra da güvenlik nedeniyle doktorun tayin almak için senaryo ile olayları kurguladığı ortaya çıkmıştı.

Benzer şekilde, T.O'nun vefatından sora hemşire A.Ç'nin de can güvenliği nedeniyle tayin almak için  yaşanan elim olayı fırsata çevirerek bu yola başvurduğu iddia ediliyor.

Bilindiği üzere araştırma hastanelerinde çalışan 4/B'li personelin tayin alması oldukça zor.