EĞITIM Düzenleme Tarihi : 25 Aralık 2020 11:13 Haber Girişi : 25 Aralık 2020 11:17

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

MEB Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada yüz yüze sınavların ertelendiğini duyurdu.
Milli Eğitim Bakanı Açıkladı Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

Kars Güncel- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk twitter üzerinden yaptığı açıklamada; "Biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybımız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi
Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığının değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık.
Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını, bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz.Güzel bir gün diliyorum." dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.