KARS Haber Girişi : 30 Ağustos 2022 22:48

Kars Valisi'nin Zafer Defteri Mısraları

Kars Valisi, Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ziyaret ettiği Kars Garnizon Şehitliği'nde Şehitlik Defteri?ni imzaladı.

Kars Valisi'nin Zafer Defteri Mısraları

Kars Valisi, Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ziyaret ettiği Kars Garnizon Şehitliği'nde Şehitlik Defteri’ni imzaladı.

Şehitlik Defteri Yazısı’nda duygu ve düşüncelerini kaleme alan Öksüz, mısralarında şu ifadelere yer verdi:

“Yüce milletimizin bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği 30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü yılını gururla kutlamak, aynı zamanda vatan uğruna şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi anmak için şehitlerimizin manevi huzurundayız.

Kahraman ecdadımızın olağanüstü azim ve kararlılıkla kazandığı ve tarihin kaydettiği en şanlı zaferlerden birisi olan 30 Ağustos Zaferi ile vatanımız işgalden kurtarılmış ve cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. 30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu eşsiz zafer, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, bayrağına, hürriyetine ve kutsal değerlerine olan aşkı ve inancının eseridir.

Aziz şehitlerimiz,
Sizler vatan, millet, bayrak ve mukaddesatınız uğruna en değerli varlığınız olan canınızı hiç düşünmeden feda ederek bir insanın yükselebileceği en yüksek mertebe olan şehadet makamına ulaştınız. Vatanseverliğiniz, milletimize duyduğunuz derin sadakat ve bağlılığınızla hür yaşama arzumuza ilham kaynağı oldunuz.

Canlarınızı uğrunda feda ederek miras bıraktığınız bu kutsal vatanın her zerresinin bizlere mukaddes emanetiniz olduğunun şuurundayız. Vatanımızı, milletimizi, devletimizi, bayrağımızı ve bizleri millet yapan değerlerimizi koruma uğrunda bizlere ilham kaynağı olan şehadet ruhunu ilelebet yaşatmakta kararlı olduğumuzu bir kez daha yürekten haykırıyoruz.

Sizlerin asil kanlarıyla sulanan bu kutsal vatan topraklarını aynı ruh ve şuurla korumak, bizden sonraki nesillere daha güvenli bir gelecek bırakmak için şanlı tarihimizden aldığımız şuurla güçlü ve müreffeh Türkiye yolundaki hedeflerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu kutsal toprakların vatanımız olarak kalması için gösterdiğiniz fedakârlıklar, yüce Türk milletinin kalbinde her zaman müstesna bir yer işgal edecek ve gelecek kuşaklar sizleri minnetle anacaktır.

Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşları olmak üzere, 100 ‘üncü yıl dönümünü kutladığımız büyük zafer ve şanlı tarihimizdeki nice zaferleri bize armağan eden, vatanın bölünmez bütünlüğünü, Türk milletinin huzuru ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ebedi istirahatgâhınızda huzur içinde uyuyunuz! Ruhunuz şad olsun.”