KARS Haber Girişi : 26 Eylül 2021 00:26

Kars Valiliği'nden Okullar Hakkında Covid-19 Açıklaması

Kars Valiliği Kağızman ilçesinde bir okulda Covid-19 pozitif vaka görülmesi nedeniyle okulun kapatıldığı yönündeki haber ilişkin resmi açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

Kars Güncel- Valilikten yapılan yazılı açıklamada; "Bazı internet haber sitelerinde; “Öğrenciler ve öğretmenler pozitif çıktı, okul kapatıldı” başlığıyla haberler yayınlanması üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.
Kağızman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde toplam öğretmen ve idareci sayısı 37, toplam öğrenci sayısı 709, derslik sayısı 23 olup bunlardan 2 sınıfta 2’şer öğrenci pozitif olduğu için sadece bu 2 sınıf karantinaya alınmıştır.
Bunların dışında farklı sınıf seviyelerinde testleri pozitif olan 8 öğrencimizin bir kısmı pansiyonda bir kısmı ise ailelerinin yanında izole edilmişlerdir. Okulun kapatılması söz konusu olmayıp, karantinaya alınan sınıflarımızın karantina süreci bitikten sonra eğitim öğretime kaldıkları yerden devam edeceklerdir." denildi.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.