YAŞAM Haber Girişi : 29 Mart 2021 17:06

Kars'ta Zabıta Ekipleri Kaldırım İşgalleriyle Mücadele Ediyor

Kars'ta zabıta ekipleri işyerleri tarafından kaldırım ve yol işgalinde bulunan işletmeler üzerinde denetim gerçekleştiriyor.
Kars'ta Zabıta Ekipleri Kaldırım İşgalleriyle Mücadele Ediyor

Kars Güncel- Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada; "Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, cadde ve sokaklarda vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçmek için denetimlerini sürdürüyor.  

Cadde ve sokaklarda vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımlar başta olmak üzere yol kenarlarının iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek amacıyla denetim yapan Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz vatandaşların geçişini engelleyen  İş yeri sahiplerine uyarılarda bulundu.  

İş yeri sahiplerinden yol ve kaldırım işgalleri konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri isteyen ekiplerimiz aksi davranışlarda 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 38.maddesine istinaden idari işlem yapılacağı konusunda uyarılarda  bulundu." ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.