KARS Düzenleme Tarihi : 18 Ekim 2020 18:05 Haber Girişi : 18 Ekim 2020 18:11

Kars'ta Üç Köy Karantinaya Alındı

Kars'ta merkeze bağlı Karakaş ve Arazoğlu Köyleri ile Kağızman ilçesine bağlı Değirmendere Köyü koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Kars'ta Üç Köy Karantinaya Alındı

Kars Güncel- Kars Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Merkeze bağlı Karakaş ve Arazoğlu Köyleri 18 Ekim 2020 Pazar günü saat 18:00'da yine Kağızman ilçesine bağlı Değirmendere Köyü 18 Ekim 2020 Pazar günü saat 21:00 itibariyle karantinaya alınmıştır. Köye giriş çıkışlar durdurulmuştur." denildi.

Vali Öksüz Yeni Korona Tedbirleri İçin Kaymakamlarla Görüştü

Vali/Belediye Başkan Vekili  Türker Öksüz'ün başkanlığında, video-konferans yöntemiyle kaymakamlarla toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda; Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve Kars'ta alınacak yeni tedbirler değerlendirildi.

Ayrıca Vali Türker Öksüz başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı yapıldı. Pandemi nedeniyle açık havada yapılan toplantıda; Kovid-19 salgını kapsamında uygulanmakta olan ve alınan ek tedbirlerle ilgili olarak yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.