KARS Haber Girişi : 11 Şubat 2021 18:19

Kars'ta Türkiye ve Azerbaycan Ordusundan Kış-2021 Tatbikatı

Kars'ta gerçekleştirilen Kış-2021 tatbikatının 'Seçkin Gözlemci Günü'ne Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile kuvvet komutanları katıldı.
Kars'ta Türkiye ve Azerbaycan Ordusundan Kış-2021 Tatbikatı Kars'ta Türkiye ve Azerbaycan Ordusundan Kış-2021 Tatbikatı

Kars Güncel-Türkiye ve Azerbaycan ile müşterek icra edilen 'Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı.

Tatbikata Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz katıldı.

İlk olarak Esas Komuta Yeri'ne geçen Bakanlar Akar ve Hasanov, tatbikata ilişkin bilgi aldı. Analiz Grubu Başkanı tarafından tatbikatın durum özetine yönelik yapılan bilgilendirmenin ardından her iki bakan yeni nesil üniteleri inceledi.

BİR EKMEĞİ BÖLÜŞTÜLER
Buradaki sahra fırın ünitesinde yapılan ekmeklerden birini bölerek Konuk Bakan Hasanov ile Komutanlara ikram eden Bakan Akar, yerli ve millî üretim zırhlı ambulansı da inceledi.

Her iki Bakan daha sonra Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Muharebe Parkuru’na geçti. Burada kış teçhizatlı komando kolu tarafından okunan Komando Andı’nı dinleyen Bakan Akar ve konuk mevkidaşı, marşın ardından “Allah Türk komandosunu korusun” dedi.

İGLODA İNCELEMELERDE BULUNDU
Komando kolunun teçhizatlarını da inceleyen Bakan Akar ve Bakan Hasanov, Doğal Afetler Arama Kurtarma Taburuna yönelik yapılan tanıtımı izledi.

Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Barınma Tesislerinde de incelemelerde bulunan her iki Bakan yapılan yığma iglonun içine girerek incelemelerde bulundu. Daha sonra 1 numaralı seyir yerine geçen bakanlar ve komutanlar, bu bölgede gerçekleştirilen hava hücum harekâtını da takip etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.