KARS Haber Girişi : 15 Ağustos 2021 19:25

Kars'ta Sel Bölgesinin Yaraları Sarılıyor

Kars Valisi Türker Öksüz, Sarıkamış ilçesi İnkaya Köyü'nde meydana gelen sel bölgesine giderek çeşitli incelemelerde bulundu.
Kars'ta Sel Bölgesinin Yaraları Sarılıyor

Kars Güncel- Kars Valisi Türker Öksüz dere taşması sonucu sel felaketinin yaşandığı İnkaya Köyü'nde incelemelerde bulunduktan sonra yaptığı açıklamada; Sel nedeniyle köy yerleşkesinde 41 evde hasar meydana geldiği, 6 hayvanın telef olduğu, 8 araç ve traktörde hasar olduğunu belirtti.

Vali Türker Öksüz, sel felaketine maruz kalan Sarıkamış İnkaya Köyü'nde incelemelerde bulunarak, devletin tüm kurumlarıyla vatandaşın yanında olduğunu, oluşan hasarın en kısa sürede giderileceğini belirtti.

Sel bölgesinde AFAD ekipleri, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerininde çalışmaları devam ediyor.

Ayrıca İnkaya Köyü'nde meydana gelen sel felaketinde zarar gören ailelere destek olmak,taleplerini almak ve ihtiyaçlarını karşılamak için Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Psikososyal Ekipleride köy sakinleri ile görüşerek çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Türker Öksüz'e sel bölgesinde ki inceleme programında Sarıkamış Kaymakamı Recep Koşal, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hidayet Arıkan, AFAD Müdürü Oktay Ayğan, Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, İl Özel İdare yetkilileri eşlik etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.