KARS Haber Girişi : 24 Kasım 2022 14:57

Kars'ta öğretmenlerden oluşan koro sahne aldı

Kars'ta 30 öğretmen, Öğretmenler Günü için hazırlanan programda sahne aldı.

Kars'ta öğretmenlerden oluşan koro sahne aldı

Kars'ta 30 öğretmen, Öğretmenler Günü için hazırlanan programda sahne aldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, müzik öğretmenliği branşlarında öğretmenler ve devlet konservatuarı öğretim elemanları "Öğretmenler Korosu"nda yer aldı.

Müzik öğretmeni Muharrem Çınar'ın şefliğinde yaklaşık 25 gündür çalışan öğretmenler, konserde hünerlerini sergiledi. Enstrümanların da yine müzik öğretmenleri ve devlet konservatuarı hocaları tarafından çalındığı konserde, solo ve koro olarak 15 türkü seslendirildi.

Koro şefi Çınar, gazetecilere, yaklaşık bir aydır konser için çalıştıklarını ifade ederek, "Son yıllarda öğretmenler gününde neredeyse geleneksel hale gelen müzik öğretmenleri korosunun bir konserini daha yaptık. Öğretmen arkadaşlarımızın özverili ve istekli çalışmalarıyla hazırlamış olduğumuz her yöreden türkülerle oluşturduğumuz repertuarımızı elimizden geldiğince icra etmeye ve seslendirmeye çalıştık. İl protokolü, öğretmenler ve Kars halkının yoğun katılım sağladığı konserimiz dinleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı." dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayan Çınar, katılımcılara teşekkür etti.

Konseri Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nedim Aslan, bazı il protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.