YAŞAM Haber Girişi : 12 Ağustos 2021 23:39

Kars'ta Kreş Öğrencilerine At Biniciliği Eğitimi

Kars'ta Kartaneleri Kreş ve Gündüz Bakımevi, minik öğrencilerine at biniciliği eğitimi verdi.
Kars'ta Kreş Öğrencilerine At Biniciliği Eğitimi

Kars Güncel-Kars'ta ilklerin yaşatılacağı bir eğitim yuvası olma sloganı ile yola çıkan Kartaneleri Kreş ve Gündüz Bakımevi, Kars'ta eğitimine yeni bir nefes getirmek için çalışmalarını hızlandırırdı.

Bu kapsamda faaliyet gösteren Kartaneleri Kreş ve Gündüz Bakımevi öncülüğünde, hayvan sevgisini aşılamak, atları tanıtmak ve at biniciliğini öğretmek amacıyla minik öğrenciler, ata binmenin mutluluğunu yaşadılar. Minik öğrenciler öğretmenlerin gözetiminde at binicilik dersinde eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Birçoğunun yakından ilk defa gördükleri atlar hakkında bilgi sahibi olan miniklerin atları severken duydukları mutluluk ve sevinç gözlerinden okundu.

Etkinlikle ilgili yapılan açıklamada; "Kreşimiz Valiliğimiz izni ile Selim ilçesinde bulunan Selim Atlı Yarış ve Binicilik Eğitim Merkezi'nde etkinlik gerçekleştirdi. Eğitim küçük yaşta başlar dedik ve atalarımızdan bizlere miras kalan binicilik, okçuluk, cirit atma gibi birçok  beceriyi öğrenmeye ve gelecek nesillere aktarmaya devam ediyoruz. Bizlere değer katan bu kültürel mirasımıza hep birlikte sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bizleri bu eğitimle buluşturan ve bütün destekleri ile yardımlarını esirgemeyen Kars Valiliği'ne ve güler yüzlü Selim Atlı Spor Kulübüne teşekkürlerimizi sunuyoruz" denildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.