KARS Düzenleme Tarihi : 11 Ağustos 2020 23:07 Haber Girişi : 11 Ağustos 2020 23:11

Kars'ta Koronavirüs Tedbir Denetimi Yapıldı

Kars'ta 123 ekip ve 470 personelin katılımıyla "SağlıkİçinHepimizİçin" sloganı kapsamında koronavirüs tedbir denetimleri gerçekleştirildi.
Kars'ta Koronavirüs Tedbir Denetimi Yapıldı

Kars Güncel-Koronavirüs salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen “'COVİD-19 Tedbirleri Denetimleri'” genelgesi doğrultusunda tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de denetimlere devam edildi.

#SağlıkİçinHepimizİçin sloganıyla gerçekleştirilen denetime katılan Vali Vekili Mehmet Zahid Doğu, ilimiz genelindeki işletmeleri ziyaret ederek maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ederek esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.

İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Ticaret Müdürü Âdem Beyribey’in katıldığı denetimde; maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasının insan ve toplum sağlığı için önemine dikkat çeken Vali Vekilimiz, yapılan denetimlerdeki temel amacın insan ve toplum sağlığını korumak olduğunu belirterek koronavirüs tedbirlerine riayet gösteren işletme sahipleri ve vatandaşlara teşekkür etti.

Salgın sürecinde vatandaşlara, taziye ziyaretleri, toplu yemek, düğün, organizasyon vb. etkinliklerden uzak durmaları yönünde tavsiyelerde bulunarak salgınla mücadelede herkesin ortak sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Vekili Doğu, salgınla mücadelede aldığımız tedbirler kadar güçlü olduğumuzu söyledi.

Denetimin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Vekili Mehmet Zahid Doğu, İçişleri Bakanlığının talimatı ve Valimiz Sayın Türker Öksüz’ün himayelerinde ilimizde Koronavirüs ile mücadele kapsamında ve Covid-19 Salgını Tedbirleri Denetimlerinin devam ettiğini söyledi.

11 Ağustos 2020 tarihinde Valiliğimiz kontrolünde; Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve diğer STK’ların katılımı ile Kars merkezde 67 ekip, 224 personel, ilçelerde 56 ekip ve 246 personel olmak üzere toplamda 123 ekip ve 470 personelin katılımıyla denetimlerin icra edildiğini hatırlatan Vali Vekili Mehmet Zahid Doğu,  yapılan denetimlerde önceliğin rehberlik ve bilgilendirme olduğunu ancak kurallara riayet etmeyen işletmeler hakkında gerekli işlemlerin yapıldığını söyledi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.