KARS Haber Girişi : 20 Nisan 2021 15:31

Kars'ta Korona Aşılamasında Yeni Dönem

Kars'ta Covid-19 aşı uygulamasında 55 yaş üstü vatandaşlara aşı uygulanmaya başladı.

Kars Güncel- Kars İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takviminde yer alan bugün itibari ile aşılamaya başlanılan 55 yaş üzeri vatandaşların aşılama süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Sağlık Müdürü Zakir Lazoğlu açıklamasında; "Covid-19 salgını ile mücadelede en önemli silahımız olan aşılama programına tüm hızıyla devam edilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplar doğrultusunda aşı takvimi oluşturulmuştur.Oluşturulan aşı takvimi doğrultusundan bir diğer önemli yaş aralığı olan 55 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanmasına bugün başlamış bulunuyoruz. Vatandaşlarımız 182 MHRS hattını arayarak,MHRS mobil uygulama üzerinden veya e-nabız sistemini kullanarak  aile hekimlerinden ve devlet hastanelerinden randevu oluşturarak aşı olabilirler. 
Aşılama programının  en kısa sürede tamamlanması amacıyla hastanelerimizde iftar  saatinden sonra saat 24’e kadar ve hafta sonları da  aşılama devam etmektedir.
Salgının devam etmekte olduğunu ve almamız gereken önlemleri unutmamalıyız." ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.