ASAYİŞ Düzenleme Tarihi : 26 Eylül 2020 09:48 Haber Girişi : 26 Eylül 2020 09:52

Kars'ta Hırsızlık Yapmak İsterken Bir Kişinin Ölümüne Sebep Oldular

Kars'ta bir depodan 100 Bin liralık malzeme çalmak için cadde üzerinden ters yönde giderken motosikletin çarptığı ve motosiklet sürücüsünün yaşamını yitirdiği olayla ilgili iki kişi tutuklandı.

Kars Güncel- Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "Asayiş Şube Müdürlüğümüz görevlilerince Eylül ayı içerisinde meydana gelen toplam 100.000 tl değerinde  inşaat malzemelerinin çalınması olayı ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde; hırsızlık olayını Y.A (46) ve E.G (23) nin gerçekleştirdiği,  şüphelilerin  tekrar hırsızlık amacıyla depo önüne geldiklerinde çalıntı malzemeleri yükleyecekleri E.G’nin sevk ve idaresindeki aracı depo önüne yaklaştırmak için Cumhuriyet caddesi üzerinde ters manevra yapıldığı esnada Y.B(51) nin sevk ve idaresindeki motosikletin araca arkadan çarpması neticesi ölümlü trafik kazasının meydana geldiği ve Y.B nin ölümüne sebebiyet verildiği, Şüphelilerin  çaldıkları inşaat malzemelerini ise Arpaçay da bir Köyde bulunan Y.A’ ya ait depoda sakladıkları ve buradan piyasa değerinin altında satışa sundukları tespit edilmiştir.

Yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde;  şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheli Y.A’ ya ait Köy’ de  bulunan işyeri ve depoda yapılan aramada çalıntı inşaat malzemeleri ele geçirilerek sahiplerine teslim edilmiştir. 

Şüphelilerden E.G. ölüme sebebiyet vermekten ve hırsızlıktan Y.A hırsızlıktan sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir." denildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.