KARS Haber Girişi : 04 Mayıs 2021 19:55

Kars'ta Ermeniler Tarafından Şehit Edilen Şairin Adı Yurda Verildi

Kars'ın Kağızman ilçesinde yapılan öğrenci yurduna, Ermeniler tarafından şehit edilen şair Hıfzı'nın ismi verildi.
Kars'ta Ermeniler Tarafından Şehit Edilen Şairin Adı Yurda Verildi

Kars Güncel- AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç Kars'ta proje çalışmalarını inceledi. İnceleme kapsamında Kağızman ilçesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerindeki çalışmalar incelenerek yetkililerden bilgiler alındı.

Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç'ın inceleme programına Gençlik ve Spor İl Müdürü Nedim Arslan,  Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve ilgililer eşlik etti.

Ermenilerin Şehit Ettiği Aşığın İsmi Yurda Verildi
Kağızman’da yapımı tamamlanan 534 kişilik Kredi Yurtlar Kurumu  yurdunun adı 25 yaşında Ermeniler tarından şehit edilen Kağızmanlı Hıfzı adıyla tanınan aşık ve şair hıfzının adı verildi.

Kars genelinde olduğu gibi Kağızman'da da çok ciddi yatırımların ve projelerin hayata geçtiğini belirten Ahmet Arslan  hizmete açılan 534 kişilik kız erkek üniversite yurdu bunlardan bir tanesi tam donanımlı ve oldukça modern bir mimariye sahip olan KYK
yurdumuz bundan böyle ilçemize gelecek üniversite öğrencilerimizin barınma sorunu çözmüş olacak.

Arslan ,Özelikle yurdumuzun adını Kağızman’da Ermeniler tarafından 1918 yılında elleri ve kolları bağlanarak 25 yaşında şehit edilen aşık ve şair hıfzının adını verdik ki burada okuyan ve kalacak olan öğrencilerimiz bu ismi merak etsinler araştırsınlar ve Ermenilerin bu bölgede Müslümanlara nasıl zülüm ederek kıydıklarını öğrensinler diye." ifadelerine yerverdi.

Programda ilçede yapılan tesisler ve projeler incelendi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.