YAŞAM Haber Girişi : 22 Haziran 2021 21:53

Kars'ta AFAD Ekipleri'nden Masabaşı Tatbikat

Kars'ta 2021 yılı Afetlere Hazırlık kapsamında kurum ve kuruluşlar arasında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak için TAMP tatbikatı gerçekleştirildi.
Kars'ta AFAD Ekipleri'nden Masabaşı Tatbikat

Kars Güncel- Kars AFAD'dan yapılan açıklamada; "Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında görev alan il düzeyi kurum ve kuruluşlar arasında iş birliği ve koordinasyonu geliştirmek amacıyla Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından yerel düzey masa başı tatbikatı 22.06.2021 tarihinde saat 14:00 da Kars Valiliği Gazi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

2021 yılı Afete Hazırlık Tatbikatında; haberleşme, yangın, arama ve kurtarma, tahliye yerleştirme ve planlama, KBRN, ulaşım alt yapı, güvenlik ve trafik, nakliye, enerji, sağlık, hasar tespit, altyapı, beslenme, enkaz kaldırma, gıda tarım ve hayvancılık, barınma,  defin, psiko-sosyal destek, hizmet grupları lojistiği, kaynak yönetimi, aynı bağış depo yönetimi ve dağıtım, teknik destek ve ikmal, bilgi yönetimi değerlendirme ve izleme, satın alma ve kiralama, muhasebe bütçe ve malı raporlama ile zarar tespit hizmet gruplarında çalışmalar yapıldı.

Kars Valiliği Gazi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen 2021 yılı Afete Hazırlık Tatbikatına; deprem senaryosu işlenmiş senaryoya uygun olarak 26 hizmet grubu ve STK temsilcileri katılım sağladı." ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.