KARS Haber Girişi : 06 Eylül 2021 22:33

Kars DSİ'nin İşçi Alım Kuraları Çekildi

Kars'ta DSİ 24. Bölge Müdürlüğü 51 kişilik sürekli işçi alımı için başvuran adaylar arasında gerçekleştirilen kura çekimi tamamlandı.

Kars Güncel- Kars Devlet Su İşleri 24. Bölge Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde çeşitli görevlerde istihdam edilmek üzere 51 sürekli işçi alımı ilanına çıkmıştı.

Çeşitli görevlerde istihdam edilmek üzere Operatör 8, Ağır vasıta şoförü 11, Bakımcı yağcı 6 , Ambar işçisi 1, Usta 4 , Akaryakıtçı 1 , Laborant 2, Laborant Yardımcısı 2 , Topoğraf 3 , Hidrolog 4 , Aşçı 1 , Aşçı yardımcısı 1 , Teknisyen 1 , Bekçi 6 kadrosunun olduğu 51 kontenjan için 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında başvuru yapan adayların kurası bugün çekildi.

Ahmet Arslan Kültür ve Kongre Merkezi'nde sabah saatlerinde başlayan kura çekimi programında DSİ 24. Bölge Müdürü Şükrü Baysal ve Kars 3. Noter Timuçin Timur, diğer görevliler, başvuru yapan adaylar ile basın mensupları yer aldı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen kura çekim programında ilk olarak sürekli işçi kontenjanlarına başvuran adayların isimleri tek tek okundu. Daha sonra her pozisyon için asıl ve yedek adayların isimleri kura ile belirlendi. Her iş pozisyonu için açılan kadronun 4 katı kadar adayın belirlenmesi ile sonuçlanan kura çekimi sonuçları ilerleyen günlerde İŞKUR üzerinden ilan edilecek.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evrak ile yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavın yeri ve tarihi DSİ 24. Bölge Müdürlüğü'nce açıklanacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.