KARS Haber Girişi : 17 Ocak 2022 13:12

Kars Belediyesi Çatılardaki Buz Sarkıtlarını Temizliyor

Şehir merkezindeki cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşlara zor anlar yaşatan buz sarkıtları Kars Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından temizleniyor.
Kars Belediyesi Çatılardaki Buz Sarkıtlarını Temizliyor

Kars Güncel-Kars Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, gece yaşanan don olayları sonrasında resmi dairelerin, apartmanların ve işyerlerinin çatılarında oluşan buz sarkıtlarının olası bir faciaya neden olmaması için çalışma başlattı. 

Kent merkezindeki caddeler üzerinde bulunan, kaldırımlarda yürüyen vatandaşlar ve işyeri sahiplerine tehlike oluşturmaması için harekete geçen itfaiye ekipleri, itfaiye aracı merdiveni yardımıyla kürek ve kırıcılarla buzları kırmaktadır.

Kars Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu yerler başta olmak üzere cadde, sokak, camii, kamu kurum ve kuruluş binalarında oluşan buz sarkıtları itfaiye ekiplerince güvenlik önlemleri alındıktan sonra temizleniyor.

İtfaiye müdürlüğü ekipleri, vatandaşlarının yüksek binaların altından geçerken dikkat etmeleri gerektiğini ve buz sarkıtları olan binalar gördüklerinde 110 itfaiye veya 444 71 13 belediye çağrı merkezini arayarak kendilerine bilgi vermeleri gerektiğini belirtti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.