KARS Haber Girişi : 28 Mayıs 2021 13:47

Kars Barosu'ndan Sedat Peker Açıklaması

Son zamanlarda yaptığı youtube yayınları ile gündeme gelen Sedat Peker hakkında Kars Barosu açıklama yaparak Cumhuriyet Savcılarını göreve davet etti.
Kars Barosu'ndan Sedat Peker Açıklaması

Kars Güncel- Kars Barosu'nun sosyal medya hesabı twitter üzerinden "Basına ve Kamuoyuna" notuyla paylaştığı açıklamada;

"Kamuoyunun son haftalarda yoğun bir biçimde tartıştığı Sedat Peker isimli şahsın kendi Youtube kanalından yaptığı açıklamalar karşısında Cumhuriyet savcılarının harekete geçmesi hukuk devletinin bir gereğidir. Nitekim demokratik hukuk devleti olmanın ön koşulu, yasama, yürütme ve yargı erklerinin  birbirinden tamamen ayrı olması ve yargının bağımsız hareket edebilmesidir.

Sedat Peker tarafından öne sürülen iddiaların ( Kasten adam öldürme - Cinsel Saldırı -Uyuşturucu madde ticareti vs.) hemen hepsi Ağır Ceza Mahkemesinin görev alanına giren vahim nitelikte iddialar olup bu iddiaların soruşturma konusu yapılmaması halinde; Yargıya olan güven ve itibarın zedeleneceği de çok açıktır.

Cumhuriyet savcılarının Sedat Peker’in beyanlarında yer, kişi ve zaman belirtmek suretiyle ortaya koyduğu vahim iddia ve tanıklıkları bir suç ikrar ve ihbarı olarak kabul edip soruşturma açmaları görevlerinin gereğidir.

Kars Barosu olarak ; Sedat Peker’in beyanlarında ikrar ve ihbar edilen tüm suçlarla ilgili Cumhuriyet savcılarınca derhal seri, etkili ve tarafsız bir soruşturma açılarak ilgililer hakkında gerekli adli süreçlerin işletilmesini talep ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.