SAĞLıK Haber Girişi : 03 Eylül 2022 16:49

Kars'a 165 doktor kadrosu

106. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Kars ve İlçeleri için 152'si pratisyen hekim ve farklı branşlardan 13 uzman hekim olmak üzere toplam 165 hekim kadrosu açıldı.

Kars'a 165 doktor kadrosu

Kars Milletvekilleri, 65.Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, yaptıkları açıklamada, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve yetkililer ile yaptıkları temaslar neticesinde, 106. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Kars ve İlçeleri için 152’si pratisyen hekim ve farklı branşlardan 13 uzman hekim olmak üzere toplam 165 hekim kadrosu açıldığını bildirdiler.

Arslan ve Kılıç, Kars’ın hekim ihtiyacını karşılamak suretiyle daha iyi sağlık hizmeti verebilmek üzere 165 hekim kadrosunun açıldığını, ihtiyaç oldukça yeni hekim kadrolarının açılmaya devam edeceğini belirttiler.

Kars’a açılan 165 hekim kadrosu için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve ekibine teşekkür eden Arslan ve Kılıç, atanacak olan doktorların ilimize hayırlı olması temennisiyle tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler dileğinde bulundular.

Kars'ta göreve başlayacak 165 hekimin branşı ve görev alacakları hastaneler şöyle: