GÜNDEM Haber Girişi : 26 Ocak 2023 17:08

KARABEKİR PAŞA ANILDI

KARABEKİR PAŞA ANILDI
Kars'ın kurtarıcısı Şark Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, vefatının 75'inci yıl dönümünde Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'ün katılımıyla Kars'ta anıldı.

KARABEKİR PAŞA ANILDI 

 

Kars'ın kurtarıcısı Şark Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, vefatının 75'inci yıl dönümünde Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'ün katılımıyla Kars'ta anıldı.

 

Anma programı kapsamında; Kazım Karabekir Paşa’nın Kars Tren Garında bulunan heykeli önünde anama töreni düzenlendi.

 

Kars Tren Garında gerçekleştirilen anma töreninde, Kazım Karabekir Paşa’nın burada bulunan heykeline Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ve 14. Mekanize Piyade Tugay Komutan Vekili Albay Yurday Tek tarafından çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

töreni, Kars Tren Garı’nda yapılan çelenk koyma töreninin ardından Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla devam etti.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, AK Parti Kars Milletvekilleri; 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç’ın gönderdiği anma mesajının okunması, Kazım Karabekir Paşa İlkokulu öğrencileri Azer Efe Edizdağ ve İremsu Kaya tarafından şiir okunması, Fen Lisesi Öğretmeni Polat Umurbek tarafından Kazım Karabekir Paşa’nın biyografisinin anlatılması ve Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Gökhan Baday tarafından “Kazım Karabekir Paşa’nın Eğitim Faaliyetleri” konulu sunum gerçekleştirildi.

 

Anma törenlerine; Kars Valisi ve Belediye başkan Vekili Sayın Türker Öksüz, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutan Vekili Albay Yurday Tek, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Kınık, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Kerim Yunisoğlu, Vali Yardımcıları Muhammed Furkan Tuna, Muhammed Enes Çıkrık ve Ramazan Taşkın, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç ile kurum müdürleri,  sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.