EĞITIM Haber Girişi : 03 Eylül 2021 22:17

Kafkas Üniversitesi Yeni Kayıt Takvimini Açıkladı

Kafkas Üniversitesi 2021-2022 yılında yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için merak edilen tüm bilgilerin yer aldığı bir duyuru yayınladı.

Kars Güncel- YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından Kafkas Üniversitesi (KAÜ) üniversiteye yerleşen adayların kayıt işlemlerini yapabilmeleri için kayıt rehberi yayınladı.

Kayıt Tarihleri
Yayınlanan rehberde yeni kazanan adaylar için elektronik kayıt tarihlerinin 4-8 Eylül, şahsen kayıtların ise 6-10 Eylül tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

Kayıt esnasında istenilen belgeler
2021 ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet çıktısı)
2. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi. (Belgelerin aslı kayıt sırasında görülerek aslı iade edilecek olup, onaylı sureti veya noter onaylı sureti alınacaktır. Belgenin aslı görülmeden kayıt işlemi yapılmaz. Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz)
3. Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
4. 4 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
5. T.C. kimlik numarası olan fotoğraflı nüfus cüzdanının aslı ve iki yüzü de aynı sayfaya çekilmiş fotokopisi (aslı görülerek iade edilecektir.)
6. Askerlik çağına gelmiş ve Askerlik Şubesine yönlendirilen öğrenciler için askerlik şubelerinden alınacak “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair belge
7. İkinci öğretim programlarına kayıt yaptıracak öğrenciler katkı yapının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili banka dekontu.
8. Sarıkamış Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu “Özel Güvenlik ve Koruma” Programlarına kayıt yaptıracak aday öğrenciler için, ÖSYM kılavuzundaki koşul 2 ’de belirtilen; 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun"un 10. maddesi d, f, bentleri ile "5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik "in 18. maddesinde belirtilen şartlara sahip olmak gerekir. Bu nedenle Sarıkamış Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu “Özel Güvenlik ve Koruma” Programlarına kayıt yaptıracak aday öğrenciler aşağıda belirtilen belgeleri getirmeleri gerekmektedir.
a) Bir hastaneden veya yeterli bir sağlık kuruluşundan alacakları “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık raporu
b) Adli Sicil Belgesi (Sabıka Kaydı)

Öğretim Ücretleri
Öğretim Ücreti Üniversitemizin Fakülte ve Yüksekokullarına kayıt yaptıracak olan ikinci öğretim öğrencilerimiz katkı payı ücretlerini T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden öğrenci numaraları ile online olarak yatıracaklardır.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Katkı Payı Tutarı
Fen Edebiyat Fakültesi (Fen Programı) 765,00
Fen Edebiyat Fakültesi (Edebiyat Programı) 574,00
Fen Edebiyat Fakültesi (İngiliz Dili ve Edebiyat) 861,00
İlahiyat Fakültesi 613,00
Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 460,00
Kars Meslek Yüksekokulu 460,00
Kazım Karabekir Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 460,00  Sarıkamış Meslek Yüksekokulu 460,00
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 460,00

Daha fazla bilgi için tıklayınız

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.