KARS Haber Girişi : 24 Temmuz 2022 19:45

Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Kars'ta yapımı devam eden yol çalışmaları ve beraberindeki yeniliği yaptığı açıklamayla duyurdu.

Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Kars’ta yapımı devam eden yol çalışmaları ve beraberindeki yeniliği yaptığı açıklamayla duyurdu.

Atatürk Caddesi, Karadağ Caddesi ile Halit Paşa Mahallesi ve İstasyon Mahallesi’nde devam eden kaldırım ve BSK yol çalışmalarını yerinde inceleyen Arslan, çalışmalarla birlikte merkezde ve ilçelerde elektrik hatlarının yer altına alınacağını belirtti.

Kars Belediyesi ile Aras EDAŞ Elektrik Dağıtımı Şirketi’nin anlaştığını kaydeden Ahmet Arslan, konuya ilişkin şunları söyledi; “Haziran ayında başlayan bu çalışma ile il genelinde ilçelerimiz de dahil 297 milyon liralık yatırımla elektrik hatları yer altına alınıyor. Sadece şehir merkezindeki elektrik hatlarının yer altına almasının bedeli 110 Milyon liradır. Böylece yıllardan beridir yer altına alınmadığı için yaşanan görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Aynı zamanda elektrik enerjisi de daha fazla kayba uğramadan kaliteli bir şekilde şehrin her yerine iletilmiş olacak. Hem enerji Bakanlığımıza, hem belediyemize hem de Aras EDAŞ’a bu protokol çerçevesinde bu işleri yaptıkları için teşekkür ediyoruz.