EKONOMİ Haber Girişi : 07 Haziran 2022 02:12

EK GÖSTERGE DETAYLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3600 ek göstergeyle ilgili açıklamasında emeklilerle ilgili ayrıntı da yer aldı.

EK GÖSTERGE DETAYLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3600 ek göstergeyle ilgili açıklamasında emeklilerle ilgili ayrıntı da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından memur ve emeklilerin merakla beklediği 3600 ek göstergeyle ilgili yeni düzenlemeyi açıklamıştı. Buna göre tüm memurların ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükselme kararı alındığını ifade eden Erdoğan, "Ancak sadece bu kesimlerde artışın memurların arasında adaletsizliğe yol açacağını gördük. Şartlarımızı zorlama pahasına tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık yükseltmeye gittiğini kararlaştırdık." dedi.

Konuyla ilgili resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ek gösterge düzenlemesi ile yapılan artışlar elbette hâlen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacaktır. Memurlarımıza, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. " ifadelerini kullandı.

Ek gösterge nedir?

Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden biri. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı da yükseliyor.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.