GÜNDEM Haber Girişi : 15 Mart 2023 12:13

Efsane Vali Rahmi Doğan İstifa Etti

Kars'ta Vali olarak görev yaptığı sürede yediden yetmişe Kars'ın sevgisini kazandıktan sonra Hatay'a atanan efsane Vali Rahmi Doğan istifa etti.

Efsane Vali Rahmi Doğan İstifa Etti

Kars'ta Vali olarak görev yaptığı sürede yediden yetmişe Kars'ın sevgisini kazandıktan sonra Hatay'a atanan efsane Vali Rahmi Doğan istifa etti.

Sivaslı olan eski Kars Valisi Rahmi Doğan, istifa duyurusunu Vali olarak görev yaptığı Hatay’da duyurdu. İstifa duyurusunda yaşanan deprem felaketinde büyük yara aldığının altını çizen Rahmi Doğan, 2023 seçimlerinde memleketi Sivas’tan aday adayı olarak başvuru yapacağını açıkladı.

Doğan, açıklamasında; “Beş yıldr yürüttüğüm Hatay Valiliği görevinden, devlet büyüklerinin de müsaadeleri ile, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde, memleketim Sivas’tan ‘aday adayı’ olarak ayrılmış bulunmaktayım. Hatay’da görev yaptığım süre içerisinde Hatay ve Hataylılara hizmet etmek için canla başla çalıştım. Elimden geldiği, gücümün yettiği kadarı ile memleketimiz için güzel işler yapmaya gayret ettim. Hataylı hemşehrilerim bu sürecin en büyük şahididir.” Dedi.

Son Felaket Yüreğimde Tarifi İmkansız Yaralar Açtı

Görev yaptığı süre içerisinde; sel baskını, orman yangını, pandemi, İdlib’deki çatışmalar gibi birçok zorlu olaya şahitlik ettiğini ve bu süreçleri layıkıyla yürüttüğünü kaydeden Doğan, “Son olarak yaşadığımız deprem felaketi yüreğimde tarifi imkansız derin yaralar açtı. Ben de sizler gibi eşimle beraber yaşadım bu felaketi. Dostlarımı, çalışma arkadaşlarımı, hizmet ettiğim değerli hemşehrilerimi kaybettim. Bu hüzün ve derin kederi ömrüm boyunca unutamayacağım. Rabbimden vefat eden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Hayat’ın yeniden inşasında üzerime düşeni yapacağımdan şüpheniz olmasın

Hatay’dan ayrılacağını duyuran Rahmi Doğan, açıklamasının sonunda şunları söyledi; “Bugün itibariyle Hatay’dan ayrılıyorum. Ancak kalbim ve gönlüm hep sizlerle olacak. Nasip olur da milletvekili olursam Hatay’ın ‘onikinci  milletvekili’ hissiyatıyla hatay için de çalışacağımdan, Hatay’ın yeniden inşasında üzerime düşeni yapacağımdan şüpheniz olmasın.”