KARS Haber Girişi : 29 Temmuz 2020 14:47

Çimentaş Kars Halkının Kurban Bayramını Kutlar

Sevgi ve Mutlulukla Tamamlanan Nice Bayramlar! Çimentaş ailesi olarak Kars Halkımızın bayramını kutlarız!
Çimentaş, Türkiye’nin en büyük çimento üreticileri arasında yer alan, ortaklıkları ve sahip olduğu şirketleriyle İzmir’den dünyaya açılan kapıdır.
Çimentaş şirketler topluluğu, ürünlerinde liderliği hedefleyen, her iş sürecinde sürekli kalite peşinde olmanın başarının anahtarı olduğuna inanan, pazarda dinamik ve sürekli yeni fırsatlar arayan, çalışanlarına, hissedarlarına ve faaliyette bulunduğu bölgelerdeki topluluklara katkı sağlamaya önem veren, sürdürülebilir büyümeye inanan ve bunu başarmak için çalışan, çeşitliliğin kendisini güçlü kılan bir unsur ve temel bir değer olduğuna inanan bir Gruptur.

Kars Çimento Fabrikası
1969 yılı Ağustos ayında bir kamu iktisadi kuruluşu olarak temelleri atılan Kars Çimento Fabrikası, Haziran 1976 yılında işletmeye açılmış ve aynı yıl klinker ve çimento üretimine başlamıştır. Çimentaş Topluluğu, 1996 yılı Haziran ayında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın aldığı Kars Çimento Fabrikası’nda faaliyetlerini sürdürüyor.

Kars Çimento San. ve Tic. A.Ş. Kars'a 10 kilometre mesafede, Bozkale Köyü Mevkii’nde bulunmaktadır. 475.844 m² alanda bulunan tesisimiz; yılda 435.000 ton klinker kapasitesi ve 596.000 ton çimento üretim kapasitesine sahiptir. gerek iç pazarda gerekse Gürcistan, Nahcivan pazarlarında ürünlerine güvenilen, talep edilen, rekabetçi bir işletmedir.

Fabrikamızda çimento satışı ile birlikte hazır beton laboratuvarımız sayesinde ürünlerimizin model beton değerlerini haftalık olarak takip etmekteyiz. Artan çimento talebini karşılayabilmek için teknolojik gelişmeleri takip ediyor, yenilenen ekipmanlarımızla yenilikçi ve güvenilir bir hizmet sağlıyoruz.

Çimentaş Topluluğu olarak çevreye yönelik çalışmalarımızı büyük bir hassasiyet içinde yürütürken, fabrikamızın çevresini güzelleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayak bastığımız toprakları ağaçlandırmayı önemsiyor, fabrika alanına diktiğimiz yaklaşık 36.000 fidan ile doğaya kök salıyoruz.

Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği’nin Kontrolü Yönetmeliği (SKHKKY) ve Çimento Sanayi Çevre Deklarasyonu’nda belirtilen tüm koşulların yerine getirildiği fabrikamızla; buna bağlı olarak 2005 yılında ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandık.

Sahip olduğumuz Atık Bertaraf Lisansı sayesinde bölgede açığa çıkan endüstriyel ve evsel atıkların bertarafı konusunda özel ve resmi kuruluşlara hizmet veriyoruz.

Fabrikamızda TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi etkin bir şekilde uygulanmaktadır. Şirketimizin amacı, müşterilerimizin gereksinimlerini, beklentilerini tatmin edecek kalitede ve yürürlükteki ulusal ve uluslararası standartlara uygun ürünleri üretmek, pazara sunmak ve bunun devamlılığını sağlamaktır.

Çimentaş olarak; “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusuna önem veriyor, çalışanlarımızın gerekli eğitimleri almalarını sağlıyoruz. Çalışanlarımızın güvenliği bizim için her şeyden önemli.

İnsan odaklı bir çalışma politikasıyla çıktığımız yolda çalışanlarımızın ve ailelerinin, sosyal aktivite ve organizasyonlara katılımlarını önemsiyor, onları teşvik ediyoruz.

Bölgenin istihdam gücüne sağladığımız katkının yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerimizle küçük, büyük herkesin yanında bulunuyoruz. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.