KARS Haber Girişi : 11 Ağustos 2016 20:52

Çalkın ve Karaduman Gönülleri Fethettiler

15 temmuz gecesi darbeye karşı direnen, canını ortaya koyan ve ölümü göze alan onbinlerce Kars'lı arasından iki isim vardı ki...
Kars Güncel- Türkiye tarihine kara leke olarak geçen 15 Temmuz 'FETÖ Askeri Darbe' teşebbüsü esnasında on binlerce vatan evladı Kars'lı vatandaş sokaklara inerek, darbeci askerlere karşı göğüslerini gerip o hainleri kışlalarına geri göndererek darbeyi püskürttü. O gece olayın başlama esnasından tutunda darbecilerin tamamen Kars Sokaklarında temizlenmesi anına kadar verilen mücadelede isimlerini hafızalara kazdıran iki isim Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve Kars İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman oldu. Çalkın ve Karaduman'ın darbeye karşı kararlı tutumları ve Kars'lı tek bir vatandaşın burnunun dahi kanamadan bu olaya karşı Kars'ı savunmaları tüm vatandaşların takdirini toplayarak adeta gönüllerde taht kurmuş oldular.

*************************************
darbeye yeltenen askere adem çalkın engeli!
Darbeye Yeltenen Askere Adem Çalkın Engeli!
Kars'taki darbe karşıtı protestolarda Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın adeta damga vurdu.
Kars Güncel-Kars'ta sivil iradeye uygulanmak istenen FETÖ'cü darbeye Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın'ın; darbeye karşı olan vatandaşlar ve partililerin bir araya gelip protesto etmek için oluşan darbe karşıtı kalabalığın fevri hareketlerde bulunmadan,topluluğun herhangi bir provokasyon konusun da galeyana gelmesinin önüne geçerek askerlerin tekrar kışlaya gönderilmesi   konusundaki diyalogları ve çabalarının takdire şayan olduğu vatandaşlarca dile getirildi.

Ayrıca Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın'ın akşamdan başlayıp sabah saatlerine kadar devam eden süreçte darbe teşebbüsünde bulunan askeri personellerin kışlalarına geri dönmeleri, halkın seçim ile uygun gördüğü sivil iradenin her şeyden üstün olduğu yönündeki konuşması , gerek darbe karşıtı protesto amacıyla toplanan kalabalık grubun tahrik olmadan tepkilerini belirtmeleri konusundaki yoğun çabaları ise gözden kaçmadı.  

*************************************
kars'ın cesur yürekli müdürü 'şehri darbecilere teslim etmedi'
Kars'ın Cesur Yürekli Müdürü 'Şehri Darbecilere Teslim Etmedi'.
Dün gece FETÖ'cü Darbe girişimi ile Karsı Darbe Yönetimine sokmak ve kendisini tutuklamak isteyen hainlere, Kars Emniyet Müdürü Faruk DUMAN üstün cesaret göstererek teslim olmadı.
Kars Güncel-Kars İl Emniyet Müdürü Faruk Duman dün gece ülke genelinde yapılan FETÖ'cü darbe hareketinin Kars'taki teşebbüsüne karşı İl Emniyet Müdürlüğü Binası önünde yaptığı başarılı koordine ve sağlıklı kararlar ile şehri Fetö'cü darbecilere teslim etmeyerek kışlalardan tanklar ve askeri araçlar ile şehre inip kendi vatandaşına silah doğrultan darbeci unsurları tekrar kışlalarına sokmayı başardı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Muhsin Özadanır 01 Ocak 1970 02:00

    İl başkanimız Adem beyi ve emniyet Müdür ümüzü tebrik ederim