TÜRKİYE Haber Girişi : 30 Mayıs 2024 22:58

Çalkın, TÜBİTAK Türkiye Birincilerini Ağırladı

Çalkın, TÜBİTAK Türkiye Birincilerini Ağırladı
Duru Yalmancı, Nihal Serçe ve Meryem Buğlem Alıcı Biyoloji alanında TÜBİTAK'ın ve Milli Eğitim Bakanlığı?nın gerçekleştirmiş olduğu Ortaokul ve Lise araştırma projeleri yarışmasında Türkiye 1'incisi oldu.

Çalkın, TÜBİTAK Türkiye Birincilerini Ağırladı

Kars Bahçeşehir Koleji, BİLSEM ve Kasım Kurşunoğlu Ortaokulu öğrencilerinden Duru Yalmancı, Nihal Serçe ve Meryem Buğlem Alıcı Biyoloji alanında TÜBİTAK’ın ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirmiş olduğu Ortaokul ve Lise araştırma projeleri yarışmasında Türkiye 1’incisi oldu.

Şampiyonlar ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in ellerinden alırken, AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın da Türkiye Birincilerini TBMM’de ağırladı.

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, TÜBİTAK 18. 2204 Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda dereceye giren öğrencileri TBMM’de ağırlayarak, öğrencileri başarıları dolayısıyla tebrik etti, öğretmenlere ise emekleri dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Kars Milletvekili Adem Çalkın, yaptığı açıklamada ise; “Öğrencilerimiz başarıları ile bizleri gururlandırdı. Kars BİLSEM artık ülkemizde ve Kars’ımızda birincilikleri ile tanınacak. Yıllardır büyük bir özveri ile çalışılan okulumuz başarıdan başarıya koşuyor. Kars’ın bir evladı olarak, öğrencilerimizin yarışmaya girdiği ilk günden itibaren takipçisi oldum. Daha sonra TÜBİTAK 18. 2204  Ortaokul Öğrencileri kategorisinde Biyoloji Alanında Kars BİLSAM Öğrencilerimizin birinci olduğunu, Fizik Alanında ise teşvik ödülü aldıklarını öğrendim. Öğrencilerimizin bu başarısını görünce onları ödüllendirmek, sevinçlerini paylaşmak için kendilerini TBMM’de ağırladım. Her zaman söylüyorum başarı ödüllendirilmelidir.  Gazi Meclis’imizi öğrencilerimize rehberlik ederek tanıttım, yürütülen Genel Kurul çalışmaları hakkında kendilerine bilgi verdim. Kars Prof. Dr. Fahrettin Kırzıoğlu  Bilim ve Sanat Merkezi Müdürümüz Ali Kasım Bulut, Öğretmenlerimiz ve yarışmaya katılan öğrencilerimize başarıları dolayısıyla tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.