KARS Haber Girişi : 08 Ağustos 2023 12:13

Başkan Müçük ve Heyeti Turgut Reis Otobüs İşletmesinin Kapatılmaması İçin Devrede

Başkan Müçük ve Heyeti Turgut Reis Otobüs İşletmesinin Kapatılmaması İçin Devrede
Kars Ziraat Odası Başkanı Özcan Müçük, beraberindeki heyet ile birlikte Turgut Reis Group'a ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Müçük ve Heyeti Turgut Reis Otobüs İşletmesinin Kapatılmaması İçin Devrede

Türkiye’nin önde gelen otobüs firmalarından Turgut Reis Group’a ait Turgut Reis Otobüs İşletmeleri, yolcu taşımacılığı sektöründen çekilme kararı alması sonrası Kars Ziraat Odası Başkanı Özcan Müçük, beraberindeki heyet ile birlikte Turgut Reis Group'a ziyaret gerçekleştirdi.

Kars’ın Sarıkamış ilçesi Karakurt mevkiinde yaşanan elim trafik kazası sonrasında, Turgut Reis Group Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Reis, otobüs işletmelerini kapatma kararı almıştı.

Kars Ziraat Odası Başkanı Özcan Müçük, Kars’a mal olmuş, Kars için önemli bir firmanın sektörden çekilme kararını yeniden gözden geçirmelerini ve  Turgut Reis Otobüs İşletmelerini kapatmamaları için, Reis Ailesi ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Başkan Müçük, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve Turgut Reis ailesine geçmiş olsun dileklerini ileterek, şunları belirtti : “ Turgut Reis Ailesi ile bugün bir heyet olarak görüştük.

Kars için önemli bir firmanın sektörden çekilme kararını yeniden gözden geçirmelerini rica ettik. Bu talebimizi İnşaallah geri çevirmeyecekler. Böyle bir kazanın olmasını kimse istemez ; ama firmanın kapatılması da doğru değil. Biz her zaman Kars’ın ve Kars halkının yanındayız. Yüzlerce çalışanı olan güçlü bir firmanın sektörden çekilmesini doğru bulmuyoruz. Bizim bütün taleplerimiz Kars ve Kars halkı içindir. Tekrar vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve Turgut Reis ailesine geçmiş olsun diyoruz.”