KARS Haber Girişi : 13 Aralık 2021 23:15

Ayhan Bilgen HDP'den İstifa Etti

Kars eski Belediye Başkanı Ayhan Bilgen partisinden istifa etti.
Ayhan Bilgen HDP'den İstifa Etti

Kars Güncel- Kars Belediye Başkanı görevini yürütürken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve İçişleri Bakanlığı'nca Kars Belediye Başkanlığı görevi sonlandıralarak yerine kayyum atanan HDP'li Ayhan Bilgen partisinden istifa etti.

Sosyal medya hesabından yayınladığı istifa açıklamasında; "Yolcu yolunda gerek ! Uyarı ve eleştirilerimde yanılmayı umuyor, barış ve demokrasi için iyi niyetle,özveriyle mücadele eden herkese başarılar diliyorum." notuyla paylaşımda bulunan Bilgen istifa gerekçelerini içren açıklama yaptı.

Bilgen istifa açıklamasında; "Bireysel beklentilerle değil, toplumsal kaygılarla 2007 yılında başlayan siyasi birlikteliğimi yine toplumsal kaygılarla sonlandırıyorum.

Toplumsal eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesinin farklı platformlarda yürütülmesine dair duyduğum ihtiyacı parti kurullarına ilettiğim gibi kamuoyuna ile de paylaştım.

"HDP ÜYELİĞİNDEN İSTİFA EDİYORUM"
Birlikte çalışırken hangi ilke ve etik değerleri gözettiysem, ayrılırken de aynı hassasiyeti göstereceğimi herkesin bilmesini istiyor, HDP üyeliğinden istifa ediyorum. HDP'li gibi gözüken isimler tarafından sosyal medya üzerinden yürütülen iftira, hakaret ve karalama kampanyalarının yapacağımız açıklamayla son bulmasını umuyor aksi takdirde kişilik haklarımı savunmak zorunda kalacağımı bilmenizi istiyorum." ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.