KARS Haber Girişi : 05 Nisan 2021 21:29

Arslan ve Kılıç'tan Öğretmen Evi Müjdesi

Kars'ın Kağızman ilçesinde 15 milyon lira bedelle yapımına başlanılan 5 yıldızlı modern Öğretmen Evi'nde çalışmalar tamamlanıyor.
Arslan ve Kılıç'tan Öğretmen Evi Müjdesi

Kars Güncel- Kars Milletvekilleri, 65. Hükümet Dönemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kağızman'da yapımına başlanılan öğretmen evi binası hakkında açıklamalarda bulundu.

65. Hükümet Ulaştırma bakanlığı döneminde Kağızman’a yapımına başlanan 5 yıldızlı modern öğretmen evinin yapımının tamamlanacağını belirten Ahmet Arslan ve Yunus kılıç Halkımıza neyi söz verdiysek bugün arkasındayız dediler.

Yaklaşık 15 Milyon Liraya mal edilecek öğretmen evinin üçte birlik kısmı yapılmıştı, kalan üçte ikilik kısmı Millieğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından onaylanarak yatırım programına alındı ve İl Özel İdaresi tarafından ihale edilerek yapımına başlanacak.

Bölgede örnek bir proje olan öğretmen evi 200 den fazla misafiri ağırlayacak son derece modern mimarisi ve dizaynıyla misafirlerine 5 yıldızlı konfor imkânı sunacak. İl özel idaresi tarafından yapılacak ihalenin sonuçlanmasıyla kısa sürede hizmete girecek öğretmen evi ilçe halkı tarafından sevinçle karşılandı.
Kars Milletvekilleri, 65. Hükümet Dönemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç her daim Kars’a desteklerini esirgemeyen ve öğretmen evinin yapımına onay veren Milli eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ve ekibine aynı zamanda öğretmen evinin üçte birlik kısmını yapan hayırseverimize bütün Karslılar ve şahsımızı adına teşekkür ettiklerini söylediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.