KARS Haber Girişi : 19 Ocak 2023 18:31

42 Çuval Çöpe Tren Garı Sahip Çıktı!

Bugun sayfamızda yer alan 'Gar Çalışanları Belediyeden Umudu Kesince Kolları Sıvadı' başlıklı haber için TCDD Kars Gar Müdürlüğü tarafından açıklama yayınlandı.

42 Çuval Çöpe Tren Garı Sahip Çıktı!

 

Bugun sayfamızda yer alan 'Gar Çalışanları Belediyeden Umudu Kesince Kolları Sıvadı' başlıklı haber için TCDD Kars Gar Müdürlüğü tarafından açıklama yayınlandı.

 

Kars'ın turizm anlamında ilk uğrak noktası haline gelen Tren Garı'nda, yetkililer ve çalışanların birkaç saatlik çöp mesaisinin bilançosu 42 torba olarak açıklandı. 

 

Binlerce yerli ve yabancı turistin Doğu Ekspresi ile Kars'a geldiği ve ilk karşılaştığı mekan olan Gar'da yürütülen temizlik çalışması takdire şayan olsa da gösteriş amaçlı olduğu aşikardır. Tüm bu öncülüğe gölge düşürecek açıklama ise; Bu görüntü kirliliğini ortadan kaldırması gereken kurumları sorumlu tutmak yerine, çöplere can havliyle sahip çıkmaktır. 

 

Belediyenin bir suçunun olmadığını açıklayan Gar yetkilileri, bu rezilliğin kendilerine ait olduğunu belirtirken, aynı zamanda her gün çöp mesaisinin gerçekleştirileceğinin de altına bilinçsizce imza atmış oldular. 

 

İşte TCDD Kars Tren Garı'nın sahip çıktığı çöp haberi için yaptığı açıklama;

TCDD Kars Gar Müdürlüğümüzce toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla sorumluluk sahamızda yapmış olduğumuz çöp toplama etkinliğimiz www.karsguncel.com isimli haber sitesinde kasıtlı olarak çarpıtılarak “Gar Çalışanları Belediyeden Umudu Kesince Kolları Sıvadı” başlığıyla haber yapılmış, Kars Belediyesi görevini yapmıyor şeklinde yanlış bir algı oluşturmak istenmiştir.
Temizlik çalışmasının yapıldığı söz konusu alan, TCDD Kars Gar Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunmakta olup konunun Kars Belediyesi ile herhangi bir alakası bulunmamaktadır. 
Haberin çarpıtılarak yayınlanması, çevre temizliği konusunda bir farkındalık yaratmak için sorumluluk sahasında temizlik çalışması yapan tüm demiryolları çalışanlarını üzmüştür. 
Kars Belediyesi, her zaman kurumumuza desteğini sunmaktadır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Yılmaz YÜZER  TCDD Kars Gar Müdürü
Muharrem TORAMAN Kars Lojistik Müdürü