SİYASET Düzenleme Tarihi : 28 Eylül 2020 20:30 Haber Girişi : 28 Eylül 2020 21:32

Kars MHP'de Tolga Adıgüzel Güven Tazeledi

MHP Kars İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresinde mevcut başkan Tolga Adıgüzel güven tazeledi.

Kars Güncel- Kars Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MHP MDK Üyesi Taner Gökçek, MHP MYK Üyesi Gökhan Ağdemir, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali, MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ile çok sayıda partili katıldı.

Hüseyin Nihal Atsız’ın selamlamasıyla kongreye katılanları selamlayan MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel şu konuşmayı yaptı:“Gönülleri birleşenler! Selam sizlere,Uzaklarda dertleşenler! Selam sizlere,Selam şanlı mazimize! Selam yarına,Selam zafer ordusunun silahlarına!Ey geçmişin yiğitleri! Selam sizlere,Ey yarının şehitleri! Selam sizlere,Selam size! Üstünüzde bütün bakışlar,Bir gün olur tarih sizi elbet alkışlar!”En kalbi duygularımla tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda “tek aday ve tek liste” ile yaptığımız kongrelerimizde tekrar göreve seçilen; Merkez İlçe Başkanımız Sayın Uğur Boy’a, Selim İlçe Başkanımız Sayın Köksal Tekelli’ye, Sarıkamış İlçe Başkanımız Sayın Yavuz Yıldırım’a, Kağızman İlçe Başkanımız Sayın Metin Bingöl’e, Arpaçay İlçe Başkanımız Sayın Oğuzhan Daştanoğlu’na, Susuz İlçe Başkanımız Sayın Erol Paşaoğlu’na ve Akyaka İlçe Başkanımız Sayın Ali İhsan Apaydın’a huzurlarınızda başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah yar ve yardımcıları olsun.

Merhum şairimiz Dilaver Cebeci’nin:“ Bana ‘sen yoksun, sen öldün’ diyorlar.Bu kör acuna inat, yedi iklimdeyim.İşte, ellerini tutuyorum yaşanmamış bir çağın,Ben, güneşi kıskandıran gerçeğim”…Evet, hep beraber bu kör acuna inat, yedi iklimde olacağız. Yaşadığımız çağa Türk’ün mührünü vurup, milli birlik ve bütünlük içerisinde, güneşi kıskandırıp, dosta güven, düşmana korku vereceğiz.Aziz dava arkadaşlarım, Malumunuz olduğu üzere ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 virüsünden dolayı fazla sözlerimi uzatmayacağım. Cenab-ı Allah tez zaman da bu korona denilen salgını başımızdan def eder inşallah.

Bunun içinde devletimizin, yetkililerimizin aldığı kararlara harfiyen uymak zorundayız.Bugün geldiğimiz noktada ülkemiz içerden ve dışardan çok ciddi anlamda tehdit ve tehlike altındadır. Beka sorunu ile karşı karşıyayız. Pkk’sı, fetösü bunların ağababaları pusuya yatmıştır. Amaçlarına ulaşmak için önlerindeki tek engel Cumhur İttifakıdır. Cumhur İttifakı; milli bir ruhla, milli bir duruşla, milli bir refleksle bugün buradadır ve dimdik ayaktadır.Bugün şanlı mazimize ve kahraman ecdadımıza baktığımız zaman;Onlar!Güneşi bayrak, göğü çadır eylediler. Kısraklarını uçsuz bucaksız ovalara sürdüler. Pusatlarını yâr eyleyip, ordularını gür kıldılar.Daha çok denize, daha çok toprağa ilahi muştuyu taşıdılar.Onlar!Ümitlerin tükendiği bir çağ da dirilişin adı oldular.Bugün o diriliş Cumhur İttifakında tekrar hayat bulmuştur.Türk milletinin ve Cumhur İttifakının saygıdeğer iki lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ve Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey; dünyaya şu mesajı veriyorlar:

“Ecdâdımızın heybeti ma'rûf-ı cihândırFıtrat değişir sanma! Bu kan yine o kandır”Bir nefesine bile hükmedemediğimiz şu cihan da; dönenlerden, yılgınlık gösterenlerden veya kaçanlardan olmadık, olmayacağız.Şimdi vakit; bir olma, iri olma, diri olma vaktidir.Şimdi vakit; kaderi kederle yoğrulan mazlum Anadolu’ya ve Türk-İslam Coğrafyasına diriliş mührünü vurma vaktidir.Bugün gerçekleştirdiğimiz MHP Kars İl Başkanlığı 13. Olağan Kongremizin; Gazi Kars’ımıza, partimize, davamıza, vatanımıza ve milletimize hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.Son olarak şunu söylemek istiyorum:

Ey dünya semasını yıldız ilmekleriyle süsleyen, ey bulutları yürüten, ey toplanmış orduları bozguna uğratan Allah'ım!Sen ki, karanlığın ardında nice güneşler gizleyensin. Dağılmış Türk-İslam Âlemi; bir aydınlık, bir umut, bir kurtuluş bekler. Bizi bu kurtuluşa vesile eyle, bizi bu yüce davanın sancaktarı eyle. O kutlu sancağın altında Türk-İslam Âlemini bir kılmayı bize nasip eyle.Mahmuzlayıp dört bir yana sürülen atlarımızı eşkin eyle, adalet için kalkan kılıcımızı kavi eyle. Üstümüz de parıldayan bu güneş yurdumuza doğacak aydınlığın habercisi olsun.Yalnız bugünü değil, önümüz de ki nice asırları aydınlatacak yepyeni bir günün başlangıcı olsun.Tekrar kongremizin, toyumuzun Cenab-ı Allah’tan hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi âlemlerin Rabbi olan yüce Allah’a emanet ediyorum.

Filizlendi umutlar, diriliyor Bozkurtlar… Ne Mutlu Türküm Diyene!”

Düzenlenen kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MHP MDK Üyesi Taner Gökçek, MHP MYK Üyesi Gökhan Ağdemir, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali, MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ile çok sayıda partili katıldı.

MHP Kars İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi Yönetim Kurulu Listesi ise şöyle:

İl Başkanı Tolga Adıgüzel

Yönetim kurulu

Engin Uykur 

Çetin Göl

Yavuz Aydınyer 

Yavuz Günay 

Hikmet Karabulak

Taner Kına

Selahattin Karabağ

Nuran Karadağdır

Mihrali Kömekçiler

Turgay Salur

Engin Topçu

Handan Alkın

Fikret Kepenekçi

Mahir Ertaş

Suat Okşak

Gülhan Çelik

Hasan Kesekler

Selçuk Atalayın

Volkan Vural

Orhan Uluoğlu

İbrahim Birdal

Hüseyin Kankılıç

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.