KARS Haber Girişi : 07 Aralık 2021 17:47

Çıldır Gölü Buz Tutmaya Başladı

Kars'ta kış turizminde önemli bir destinasyon noktası olan Çıldır Gölü'nün yüzeyi etkili olan soğuk havalar nedeniyle buz tutmaya başladı.
Çıldır Gölü Buz Tutmaya Başladı

Kars Güncel- Kars ve Ardahan il sınırları arasında olan Çıldır Gölü'nün yüzeyi soğuk havaların etkisini arttırmasıyla beraber buz tutmaya başladı.

Kars'ta gece saatlerinde hava sıcaklığı sıfırın altında 11 derece olarak ölçülürken, Çıldır Gölü'nün yüzeyi bu yıl ilk defa yaklaşık 5 cm kalınlığında buz tutmuş oldu. Yerli ve yabancı çok sayıda turistin ziyaret noktası olan Çıldır Gölü'nde işletmecilik yapan kızakçı Dural Daşdemir tahminen 15 gün sonra gölün yüzeyinin tamamen buz tutacağını ve hizmet vermeye başlayacaklarını ifade ederek bazı açıklamalarda bulundu.

Daşdemir 2021-2022 kış turizm sezonda geçen yıla nazaran değişik program ve sürprizlerle Kütük Ev'de hizmet vermeye başlayacakları atlı kızak ve motor sayılarını arttırdıklarını söyledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.