YAŞAM Düzenleme Tarihi : 06 Ocak 2021 11:15 Haber Girişi : 06 Ocak 2021 11:16

BAKUT Kars Şubesi Açıldı

Profesyonel dağcıların katılımıyla oluşturulan BAKUT derneği Kars Şubesi hizmete başladı.

Kars Güncel- 1999 yılında deneyimli dağcılar tarafından kurulan BAKUT; Afet öncesi eğitim, afet sırasında her türlü müdahale amacıyla kurulmuş çok çeşitli üye profiline sahip; bağışlarla büyüyecek bir gönüllüler derneğidir.

Derneğin amacı başta sportif faaliyetlerde olmak üzere dağlarımızda kazaya uğrayan ve kaybolan kişiler için profesyonel bir çalışma ile en etkin arama kurtarma çalışması yapmakla kişilere en kısa sürede ulaşmak, yardım için gereken en uygun koşulları yaratmak ve bu çalışmaları doğal afetler ve kazalarda gerek yurt içi gerekse yurt dışından talep edildiğinde de gönüllü olarak yerine getirmek, doğal afetlere karşı halkı bilinçlendirmek için eğitim ve seminerler düzenlemek, doğa sporları ve doğa sporlarında karşılaşılacak tehlikelere karşı eğitimler düzenlemektir.

2020 yılında ulusallaşma süreci ile birlikte Kars, İzmir, Balıkesir illerinde temsilcilikler kurarak, afet bilincini geliştirmek Ülkemizin tüm bölgelerinde gönüllü hizmetler sunmak üzere çalışmalara başlamıştır. Bu çalışmalar kapsamında oluşan Bakut Kars Ekibi faaliyetlerine başlamış aktif görev yapmaktadır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.